Home / Circuit Breakers / T21-61-1.00A-01-20
minImg
T21-61-1.00A-01-20
Sensata-Airpax
Product No:
T21-61-1.00A-01-20
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
User Guide
Actuator Type Toggle
Current Rating (Amps) 20A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series SNAPAK®
Voltage Rating - DC 65 V
Voltage Rating - AC 250 V