TAP104M050CRS
KYOCERA AVX
Product No:
TAP104M050CRS
Description:
CAP TANT 0.1UF 20% 50V RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" Dia (4.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 26Ohm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.1 µF