Home / Oscillators / TC-18.432MCE-T
minImg
TC-18.432MCE-T
TXC CORPORATION
Product No:
TC-18.432MCE-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ CMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) -
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Ratings -
Series TC
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS
Mfr TXC CORPORATION
Base Resonator MEMS
Frequency 18.432 MHz