Home / Ceramic Capacitors / TC045150WJ80136BJ1
minImg
TC045150WJ80136BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
TC045150WJ80136BJ1
Description:
CAP CER 800PF 14KV NONSTND
User Guide
Operating Temperature -
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.142" (156.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Temperature Coefficient -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series TC
Package / Case Nonstandard, Tabbed
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 800 pF