TC33B-1-104E
Bourns Inc.
Product No:
TC33B-1-104E
Manufacturer:
Bourns Inc.
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.1W J LEAD
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Product Status Obsolete
Resistance 100 kOhms
Power (Watts) 0.1W, 1/10W