TCBD157M006CRSZ0723
KYOCERA AVX
Product No:
TCBD157M006CRSZ0723
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm @ 100kHz
Ratings COTS
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Series TCB
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 150 µF