TCJA685M016R0200E
KYOCERA AVX
Product No:
TCJA685M016R0200E
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT POLY 6.8UF 16V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 100kHz
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 µF