TCJB105M063R0300
KYOCERA AVX
Product No:
TCJB105M063R0300
Description:
CAP TANT POLY 1UF 63V 1411
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 300mOhm @ 100kHz
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF