TCJR226M006R0500
KYOCERA AVX
Product No:
TCJR226M006R0500
Description:
CAP TANT POLY 22UF 6.3V 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm @ 100kHz
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series TCJ
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF