TCME337M010R0010E
KYOCERA AVX
Product No:
TCME337M010R0010E
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP TANT POLY 330UF 10V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm @ 100kHz
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series TCM
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 330 µF