TCSD-15-D-07.10-01-F-N
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-15-D-07.10-01-F-N
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.592' (180.34mm, 7.10")