TCSD-22-D-02.25-01-F
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-22-D-02.25-01-F
Manufacturer:
Samtec Inc.
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
User Guide
Usage -
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.187' (57.15mm, 2.25")