TCSD-25-D-03.80-01-N-R
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-25-D-03.80-01-N-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.317' (96.52mm, 3.80")