TCSD-25-D-04.33-01-F-N
Samtec Inc.
Product No:
TCSD-25-D-04.33-01-F-N
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Gray, Ribbon
Contact Finish Thickness Flash
Contact Finish Gold
Shielding Unshielded
Pitch - Connector 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Pitch - Cable 0.039" (1.00mm)
Series Tiger Eye™ TCSD
Length 0.361' (109.98mm, 4.33")