TE120B2K2J
TE Connectivity Passive Product
Product No:
TE120B2K2J
Description:
TE 120W 2K2 5% BRACKET
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 2.520" (64.00mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 1.102" Dia x 7.165" L (28.00mm x 182.00mm)
Product Status Active
Mounting Feature Brackets
Resistance 2.2 kOhms
Power (Watts) 120W