Home / Pads, Sheets / TG-A20KF-285-190-3.0-1A
minImg
TG-A20KF-285-190-3.0-1A
t-Global Technology
Product No:
TG-A20KF-285-190-3.0-1A
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 285MMX190MM GRAY
User Guide
Usage Multi
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Rectangular
Thermal Resistivity -
Digi-Key Storage -
Color Gray
Backing, Carrier Fiberglass
Outline 285.00mm x 190.00mm
Material Silicone
Thermal Conductivity 1.8W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.118" (3.00mm)