Home / Pads, Sheets / TG-A373L-320-320-10.0-1A
minImg
TG-A373L-320-320-10.0-1A
t-Global Technology
Product No:
TG-A373L-320-320-10.0-1A
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 320X320MM W/ADH YLW
User Guide
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Color Yellow
Backing, Carrier -
Outline 320.00mm x 320.00mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 1.5W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.394" (10.00mm)