Home / Pads, Sheets / TG-A4500-25-25-1.5
minImg
TG-A4500-25-25-1.5
t-Global Technology
Product No:
TG-A4500-25-25-1.5
Manufacturer:
t-Global Technology
Description:
THERM PAD 25MMX25MM PURP
User Guide
Usage Multi
Storage/Refrigeration Temperature -
Shape Square
Thermal Resistivity -
Digi-Key Storage -
Color Purple
Backing, Carrier -
Outline 25.00mm x 25.00mm
Material Silicone
Thermal Conductivity 4.5W/m-K
Product Status Active
Thickness 0.0591" (1.500mm)