Home / Pads, Sheets / TG-A6050-320-320-5.0
minImg
TG-A6050-320-320-5.0
t-Global Technology
Product No:
TG-A6050-320-320-5.0
Description:
THERM PAD 320X320MM RED
User Guide
Usage -
Thermal Resistivity -
Color Red
Backing, Carrier -
Outline 320.00mm x 320.00mm
Material Silicone Elastomer
Thermal Conductivity 6.0W/m-K
Product Status Obsolete
Thickness 0.197" (5.00mm)