THR 10-4822WI
Traco Power
Product No:
THR 10-4822WI
Manufacturer:
Traco Power
Description:
10 WATT DC/DC CONVERTER, INDUSTR
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 417mA, 417mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr Traco Power
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.43" H (50.8mm x 25.4mm x 11.0mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Power (Watts) 10 W
Series THR 10WI (10W)