TLR2HDTE6L00F50
KOA Speer Electronics, Inc.
Product No:
TLR2HDTE6L00F50
Package:
2010
Description:
RES 6M OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.032" (0.80mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 6 mOhms
Power (Watts) 1W