TNPW06031K80BYEN
Vishay Dale
Product No:
TNPW06031K80BYEN
Package:
0603
Description:
TNPW0603 1K8 0.1% T-13 E52 E3
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 1.8 kOhms
Power (Watts) 0.125W, 1/8W