Home / Fuses / TR1/6125T625-R
minImg
TR1/6125T625-R
Eaton - Electronics Division
Product No:
TR1/6125T625-R
Description:
FUSE BOARD MNT 625MA 125VAC 2SMD
User Guide
Operating Temperature -
Response Time Slow Blow
Color -
Current Rating (Amps) 625 mA
Approval Agency -
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.240" L x 0.107" W x 0.107" H (6.10mm x 2.72mm x 2.72mm)
Product Status Active
Series BRICK 6125TD
Package / Case 2-SMD, Square End Block
Voltage Rating - AC 125 V