TRR18EZPF4640
Rohm Semiconductor
Product No:
TRR18EZPF4640
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Package:
1206
Description:
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206
Resistance 464 Ohms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W