Home / TVS Diodes / TV02W111B-HF
minImg
TV02W111B-HF
Comchip Technology
Product No:
TV02W111B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-123
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SOD123
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.13A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 122V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V