TW-05-06-T-D-419-SM-P-TR
Samtec Inc.
Product No:
TW-05-06-T-D-419-SM-P-TR
Number of Rows 2
Number of Positions 10
Color Black
Length - Post (Mating) 0.186" (4.724mm)
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 0.605" (15.367mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series Flex Stack, TW
Pitch 0.079" (2.00mm)
Mfr Samtec Inc.
Length - Stack Height 0.419" (10.643mm)