UDH01-48S24
P-DUKE Technology, Inc.
Product No:
UDH01-48S24
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1.1W
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 45mA
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case 5-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 81%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.30" W x 0.43" H (11.9mm x 7.7mm x 11.0mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Power (Watts) 1.1 W
Series UDH01 (1W)