UP050CH1R5M-A-B
Taiyo Yuden
Product No:
UP050CH1R5M-A-B
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Description:
CAP CER 1.5PF 50V C0H AXIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0H
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series -
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1.5 pF