UP050F473Z-KFCZ
Taiyo Yuden
Product No:
UP050F473Z-KFCZ
Description:
CAP CER 0.047UF 50V AXIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient F
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF