UPS0J681MNN0808EU
Chinsan (Elite)
Product No:
UPS0J681MNN0808EU
Manufacturer:
Chinsan (Elite)
Description:
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V T/H
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm
Ratings -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Series UPS
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.7 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 680 µF