URG3216L-153-L-T05
Susumu
Product No:
URG3216L-153-L-T05
Manufacturer:
Susumu
Package:
1206
Description:
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/4W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W