US681-C00005-030PA
TE Connectivity Measurement Specialties
Product No:
US681-C00005-030PA
Description:
SENSOR 30PSIA 1/4NPT 4-20MA 2'
User Guide
Operating Pressure 30PSI (206.84kPa)
Operating Temperature -50°C ~ 125°C
Applications Industrial Automation
Termination Style Cable
Output Type Analog Current
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Obsolete
Pressure Type Absolute
Supplier Device Package -
Series US600
Accuracy ±0.1%
Package / Case Cylinder
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Output 4 mA ~ 20 mA