V26MLA1206NT
Littelfuse Inc.
Product No:
V26MLA1206NT
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 34V 150A 1206
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 29.5 V
Capacitance @ Frequency 720 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 34 V
Varistor Voltage (Max) 38.5 V
Series MLA
Energy 0.6J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 20 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 26 V
Current - Surge 150 A