V375B5H200BS
Vicor Corporation
Product No:
V375B5H200BS
Description:
DC DC CONVERTER 5V 200W
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 425V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 2.20" W x 0.50" H (57.9mm x 55.9mm x 12.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Power (Watts) 200 W
Series MINI (200W)
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 83%