VC06LC18X500TP
KYOCERA AVX
Product No:
VC06LC18X500TP
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
VARISTOR 32.5V 30A 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 25 V
Capacitance @ Frequency 50 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 32.5 V
Varistor Voltage (Max) 40 V
Series StaticGuard
Energy 0.05J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 30 A