VCC-84576
Essentra Components
Product No:
VCC-84576
Manufacturer:
Essentra Components
Description:
CBL CLIP BENDABLE BLACK FASTENER
User Guide
Color Black
Panel Hole Size 0.177" (4.50mm)
Material Steel
Material Flammability Rating -
Mounting Type Fastener
Product Status Active
Type Attributes -
Screw Size #8 (M4)
Series Richco
Type Clip, Bendable
Panel Thickness -
Length 2.990" (75.95mm)
Mfr Essentra Components
Height -
Features Protective Coating
Bundle Center to Mounting Center -
Package Bulk
Material Thickness -
Width 0.180" (4.57mm)
Adhesive -
Opening Size 0.815" (20.70mm)