VDRUS10T510BSE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
VDRUS10T510BSE
Description:
VDR US 10D 4500A 510V STLDS BULK
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 738 V
Capacitance @ Frequency 135 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 820 V
Varistor Voltage (Max) 902 V
Series VDRUS
Energy 146J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Maximum AC Volts 510 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 670 V