VI-21D-CW-F2
Vicor Corporation
Product No:
VI-21D-CW-F2
Description:
DC DC CONVERTER 85V 100W
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 85V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 1.86" W x 1.05" H (116.8mm x 47.2mm x 26.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.18A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21V
Power (Watts) 100 W
Series VI-200™ (100W)
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 90%