VI-21D-EU-F3
Vicor Corporation
Product No:
VI-21D-EU-F3
Description:
DC DC CONVERTER 85V 200W
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 32V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 85V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.35A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 21V
Power (Watts) 200 W
Series VI-200™ (200W)
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 88%