VJ0402Y471KXXAC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0402Y471KXXAC
Description:
CAP CER 470PF 25V X7R 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Ratings -
Series VJ
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 470 pF