VJ0603H821JXAAC
Vishay Vitramon
Product No:
VJ0603H821JXAAC
Description:
CAP CER 820PF 50V X8R 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X8R
Ratings -
Series VJ 8XR
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.036" (0.92mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 820 pF