Home / Ceramic Capacitors / VJ1210Y822JBLAT4X
minImg
VJ1210Y822JBLAT4X
Vishay Vitramon
Product No:
VJ1210Y822JBLAT4X
Description:
CAP CER 8200PF 630V X7R 1210
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series VJ OMD
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.067" (1.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 8200 pF