Home / Fixed Inductors / VLCF5020T-220MR58
minImg
VLCF5020T-220MR58
TDK Corporation
Product No:
VLCF5020T-220MR58
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 22UH 580MA 373MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 580mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 580 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 373mOhm Max
Inductance 22 µH