Home / Laser Diodes, Modules / VLM-520-58 LPO-D30-F10
minImg
VLM-520-58 LPO-D30-F10
Quarton Inc.
Product No:
VLM-520-58 LPO-D30-F10
Manufacturer:
Quarton Inc.
Description:
ANGLE30,CLASS1M,FOCUS:10 CM
User Guide
Power (Watts) 10mW
Series VLM-520-58-30
Package / Case Cylinder (10.0mm Dia)
Current Rating (Amps) 80mA
Mfr Quarton Inc.
Package Bag
Product Status Active
Voltage - Input 3V ~ 6V