Home / Fixed Inductors / VLP4612T-6R8MR67
minImg
VLP4612T-6R8MR67
TDK Corporation
Product No:
VLP4612T-6R8MR67
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 6.8UH 670MA 380MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 770mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 670 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.181" L x 0.118" W (4.60mm x 3.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Inductance 6.8 µH