Home / Fixed Inductors / VLS5045EX-1R5N-CA
minImg
VLS5045EX-1R5N-CA
TDK Corporation
Product No:
VLS5045EX-1R5N-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 1.5UH 5A 22.1MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 7.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 22.1mOhm Max
Inductance 1.5 µH