Home / Oscillators / VMQF326P25-156.675-1.0/-40+85
minImg
VMQF326P25-156.675-1.0/-40+85
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
VMQF326P25-156.675-1.0/-40+85
Description:
XO VCTCXO 156.6750MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 33mA (Typ)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 156.675 MHz