Home / Oscillators / VMQF576D25-133.3333-1.0/-40+85
minImg
VMQF576D25-133.3333-1.0/-40+85
Mercury United Electronics, Inc.
Product No:
VMQF576D25-133.3333-1.0/-40+85
Description:
XTAL OSC VCTCXO 133.3333MHZ LVDS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±1ppm
Current - Supply (Max) 23mA (Typ)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type VCTCXO
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVDS
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 133.3333 MHz