W10F1C-P05MFG0-4000
ODU
Product No:
W10F1C-P05MFG0-4000
Description:
ODU MINI-SNAP RT.ANGLE PLUG, STY
User Guide
Cable Opening 0.138" ~ 0.157" (3.50mm ~ 4.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 200V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C