W11F1C-P05MJG0-6500
ODU
Product No:
W11F1C-P05MJG0-6500
Description:
ODU MINI-SNAP RT. ANGLE PLUG, ST
User Guide
Cable Opening 0.236" ~ 0.256" (6.00mm ~ 6.50mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 450V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 120°C